marți, 27 aprilie 2010

Etapa 23

In etapa 23 am avut o deplasare lunga pana la Agighiol pentru meciul cu ultima clasata in campionat Gloria Agighiol.
In primul meci al zilei cel al juniorilor am pierdut cu 4-3 dupa ce am fost condusi cu 2-0 am reusit sa egalam la 2 dupa care am primit inca 2 goluri si soarta meciului a fost decisa pe final am reusit inca un gol care nu a schimbat cu nimic soarta meciului . Golurile au fost marcate la juniori de Tutuianu George ,Radu Cristian si Bizdideanu Ciprian .
La seniori lucrurile au stat cu totul altfel dupa primele 5 minute scorul era deja 2-o prin golurile marcate de Comsa George si Ababei Tanase .Pana la pauza Comsa George a reusit sa mai marcheze de 2 ori iar cei din Agighiol au marcat si ei golul de onoare . Dupa pauza echipa noastra a redus turatia motoarelor si au creat cateva faze spectaculoase apreciate si de suporterii gazda .Pe final dupa o actiune persoanala foarte frumoasa Cristi Crecan a stabilit scorul final 5-1
De mentionat ca dupa aceasta victorie coroborata cu celelalte rezultate din etapa 23 am urcat in clasament pana pe locul 3.