luni, 25 octombrie 2010

Unirea Casimcea Triumf Cerna etapa VII

Duminica 24 octombrie pe o vreme ideala pentru fotbal Unirea a primit vizita echipei Triumf
Rezultate etapa 7
senioriCerna. Se anunta un meci strans dar pe teren nu a fost deloc asa. Dupa mai multe ocazii ratate Bogdan Ranja este faultat in careu arbitrul acorda 11 m si Crecan Cristi deschide scorul . Meciul se joaca tot in jumatea de teren a oaspetilor si dupa o combinatie frumoasa Talpau ii paseaza mingea in fata portii lui Ranja care majoreaza scorul la 2-0 . Oaspetii au o tresarire si la un contact unu la unu cu un atacant advers Deca provoaca un penalty pe care oaspetii il rateaza .Reluam atacurile si la un corner executat de Iulian Sisu Arif Ersin stabileste scorul pauzei 3-0. Dupa pauza acelasi joc cu ocazii la poarta oaspetilor Iulian Sisu inscrie pentru 4-0 iar Talpau Cosmin cu o dubla duce scorul la 6-0. Pe final Unirea reduce turatia motoarelor si oaspetilor au si ei cateva ocazii la una din aceste ocazii reusesc sa inscrie goloul de onoare .

SAGEATA STEJARU - GRANITUL BABADAG 8 - 3
RAZIM JURILOVCA - LUCEAFARUL SLAVA CERCHEZA 2 - 0
EOLICA BAIA - GLORIA AGIGHIOL 11 - 0
UNIREA CASIMCEA - TRIUMF CERNA 6 - 1
TRACTORUL HORIA - PESCARUSUL SARICHIOI 2 - 2
FLACARA M. KOGALNICEANU - NATIONAL SOMOVA 0 - 0