vineri, 9 aprilie 2010

Meciuri grele la Zebil

In etapa 20 ne-am deplasat la Zebil pentru meciurile cu Pescarusul Sarichioi.
La juniori am avut cateva absente care s-au vazut si pe teren . Am inceput meciul greu si la o respingere gresita am luat gol .Atacam cu toate fortele si pana la pauza intram in avantaj prin 2 goluri marcate unul de Cristi Radu iar celalalt de Cosmin Fantanaru .Dupa pauza ocazii la ambele porti dar nici o echipa nu mai reuseste sa marcheze singurul eveniment notabil fiind accidentarea grava din final a lui Taranasu.
In al doilea meci al zilei cel al seniorilor incepem atacand si la o neintelegere in apararea adversa Ababei Tanase marcheaza primul sau gol de cand a venit la echipa . Se joaca destul de haotic si Pescarusul egaleaza .Reluam atacurile si acelasi Ababei Tanase inscrie un gol frumos dintr-un unghi imposibil .Intram in avantaj la pauza ,dupa pauza arbitrul da un penalty foarte usor pentru Sarichioi si suntem egalati ,dupa care Crecan Cristi duce scorul la 3-2 .Pana la final Fulga scoate un penalty ratat de Mihai Badea ,Pescarusul forteaza egalarea dar portarul nostru intr-o zi mare scoate cateva mingii grele si meciul se termina cu scorul de 3-2.