miercuri, 18 noiembrie 2009

Victorii asteptate la Ciucurova dar neasteptat de grele

In weekend am avut o deplasare la ocupanta ultimului loc in clasamentul seniorilor si al locului 13 in cel al juniorilor teoretic doua meciuri usoare insa lucrurile nu au stat chiar asa .Meciul juniorilor a inceput destul de strans cu o dominare usoara a Unirii dar nematerializata pe tabela de marcaj pana spre finalul primei reprize cand am reusit sa marcam de doua ori .Dupa pauza lucrurile sau schimbat si juniorii s-au deslantuit incscriind de inca 3 ori in poarta Ciucurovei care au reusit golul de onoare.
La echipele mari meciul a inceput oarecum asteptat cu un gol inscris de Unirea de catre Enache Pilici cu un sut plasat de la marginea careului de 16 m . Meciul a continuat cu dominarea Unirii pana la pauza am mai avut cateva ocazii mari si un gol inscris cu un sut puternic din careu de Cristi Crecan.Cu un 2-0 la pauza meciul parea castigat in a doua repriza atacantii nu au mai fost la fel de eficienti si au ratat mult scotand in evidenta portarul Ciucurovei care a avut o zi mare . La o neatentie a fundasilor si a portarului nostru Ciucurova a marcat golul de 1-2 dupa care meciul s-a jucat mai mult pe contre ambele echipe avand cateva situatii mari de a marca cei din Ciucurova avand o ovazie de 1 la 1 cu portarul pe care au ratat-o .Cu cele 3 puncte din deplasarea de la Ciucurova pe care le-am vizat in acest meci asteptam cu incredere meciurile de acasa de sambata in compania celor de la Slava Cercheza doua meciuri foarte grele dar dupa care sa ne mai adaugam cate 4 respectiv 3 puncte in clasament.
De la acest meci nu am poze voi pune cateva poze facute dupa un meci de acasa .