marți, 9 martie 2010

Etapa 17

In a doua etapa a returului am avut a doua deplasare , la Somova , dupa rezultatele din tur si dupa prima etapa nu aveam prea mari sperante pentru meciurile acestea .

Juniorii aveau sansa de a reduce diferenta dintre liderul National Somova si urmaritoarele sale , dar nu au profitat de aceasta sansa .Prima repriza a fost o repriza echilibrata cu putin avantaj de partea noastra dar pe o greseala copilareasca am primit gol .In repriza a doua lipsa de experienta s-a vazut si in numai 5 minunte scorul era deja 3-0 si meciul terminat .Pana la final am marcat si noi o data prin Cosmin Fantanaru golul de onoare, Somova au mai inscris si ei o data si scorul s-a terminat 4-1 .
La seniori lucrurile au stat altfel ,scorul fiind deschis dintr-o lovitura libera de la 30 de metri de Mihai Badea cu un sut plasat la vinclu am dominat in continuare si dupa numai cateva minute Jalba Marius duce scorul la 0-2 , meciul curge intr-un singur sens si Cristi Crecan duce scorul la 0-3 .Cand nimic nu parea sa mai poata schimba cursul meciului arbitrul iese la rampa si elimina usor pe Badea , iar la faza urmatoare da un penalty la un umar la umar si scorul se face 1-3 .Pana se ne dezmeticim National mai inscrie o data si meciul parea relansat .Crecan mai inscrie de doua ori cei de la National mai marcheaza si ei o data si scorul se termina 3-5.Felicitari