luni, 22 martie 2010

Dupa doua deplasari prima etapa acasa

Dupa doua meciuri in deplasare a venit si primul meci acasa in compania Falcarii M. Kogalniceanu .
Primu meci , al juniorilor a semanat foarte mult cu meciul tur dintre Unirea si Flacarea acelasi inceput prost pentru echipa noastra si la pauza scorul era de 2-0 pentru oaspeti . Dupa pauza jucatorii nostri au intrat mai motivati pe teren si au intors rezultatul meciul terminandu-se cu scorul de 3-2 pentru Unirea .

In meciul echipelor mari lucrurile au stat altfel Unirea controland jocul de la un capat la altul .Scorul a fost deschis de Razvan Besliu dupa un corner executat de Crecan Cristi. Pana la pauza am mai ratat cateva ocazii mari , dupa pauza aceasi dominare a Unirii si Jalba Marius scoate un penalty pe care insa il rateaza Crecan Cristi .Dupa o pasa excelenta a lu Olteanu Vali juniorul Lazar inscrie golul de 2-0 Pe final de meci Flacara beneficiaza de o lovitura libera din marginea careului si Ocan stabileste scorul final cu un sut plasat in vinclul portii .

Sa remarcam lumea multa care a venit la meci ,arbitrajul foarte bun si pe Crecan care a jucat accidentat lucru care s-a vazut pe teren .