miercuri, 6 aprilie 2011

Etapa 14

Pe o vreme ce semana mai mult cu o toamna tarzie decat cu un inceput de primavara etapa a 14-a am disputat-o in deplasare la Flacara M. Kogalniceanu. In prima repriza am deschis scorul prin Crecan Cristi care a profitat de nedumerirea unui adversar care a lasat mingea pentru ca un jucator era cazut la pamant dar jocul nu era oprit. Pana la pauza ocaziile mari au fost ratate tot de echipa noastra prin acelasi Crean cu un sut de la distanta, prin Rinja care scapat singur cu portarul a tras in portar, prin Ivanov care din 6 metri singur cu portarul nu a gasit spatiul portii. Repriza a doua a fost una mai de uzura fara mari ocazii la nici una din porti, pe la jumatatea reprizei Bogdan Rinja a inscris golul de 0-2 aducand linistea in tabara noastra. Echipa de juniori a pierdut cu 4-1.Ar mai fi de mentionat un eveniment ce a avut loc intre cele doua meciuri, un jucator din echipa noastra de juniori a fost batut in vestiar de un jucator de la gazde, Cazul este cercetat de politie dar de vazut ramane si securitatea echipelor oaspete in deplasare .