joi, 11 noiembrie 2010

Etapa IX+clasament detaliat dupa 9 etape

Dupa o etapa de pauza datorata retragerii echipei Gloria Agighiol am reinceput meciurile din campionat cu un meci acasa in compania echipei Luceafarul Slava Cercheza. Pe o vreme calduroasa cu peste 20 de grade am asistat la un meci pe care de la un moment dat ni l-am facut singuri greu . Incepem meciul pasand mult si cautand culoarele spre poarta oaspetilor iar dupa cateva ocazii ratate Crecan Cristi inscrie cu un sut superb de la 25 de m cu exteriorul care se duce in vinclul portii . Atacantii nostrii rateaza rand pe rand ocazii de gol facand remarcat portarul oaspetilor . Iulian Sisu ia o actiune pe cont propriu in banda stanga si mareste scorul la 2-o cu un sut in diagonala la coltul lung stabilind astfel si scorul pauzei .Dupa pauza arbitrul dicteaza penalty la un fault a lui Razvan Besliu si Luceafarul reduce din diferenta si incepe sa spere ca poate intoarce meciul .Unul din jucatorii Slavei reuseste performanta de a primi doua cartonase galbene la aceasi faza si este eliminat. Dupa o faza confuza Cosmin Talpau reface diferenta de 2 goluri diferenta de care nu reusim sa ne bucuram decat cateva minute Slava inscriind de la centrul terenului imediat dupa ce au au centrat dupa golul primit . Crecan reuseste dubla cu un gol de la distanta si duce scorul la 4-2 . La o faza in care apararea noastra pare putin visatoare Luceafarul stabileste scorul final 4-3 .Pe final se joaca haotic cu ocazii foarte mari la ambele porti ambele echipe trecand pe langa marcarea inca unui gol .