miercuri, 2 iunie 2010

Etapa 29

Etapa 29 am jucat meciul cu Progresul Isaccea la Somova .
In prima repriza am jucat mai slab neavand practic nici o ocazie de gol , gazdele au dominat jocul in prima repriza repriza in care au ratat si un penalty usor acordat si au si condus la pauza cu 1-0.Dupa pauza lucrurile s-au schimbat. Ababei Tanase scapa in careu este faultat si Jalba Marius aduce egalarea din penalty . Acelasi Jalba Marius ia o actiune pe cont propriu din banda dreapta dribleaza 2 adversari si inscrie aducand Unirea Casimcea in avantaj .Dupa o balbaiala la centrul terenului Olteanu Vali scapa singur cu portarul advers si aduce linistea in tabara noastra cu un gol frumos . Pana la final Ababei Tanase marcheaza dupa o lovitura libera executata de Besliu Razvan si respinsa in fata de portar iar Lazar stabileste scorul final 1-5 dupa o actiune personala .
Juniorii au pierdut cu 4-1 dupa ce au condus la pauza cu 1-0 .
In ultima etapa asteptam vizita campioanei Eolica Baia pentru un meci fara prea mare miza pentru nici una din echipe.