luni, 2 noiembrie 2009

Egal pe terenul liderului

Duminica pe o vreme foarte rece si pe un teren care nu se ridica la pretentiile echipei din Macin, Unirea Casimcea a reusit sa ia primul punct echipei Arrubium Macin pe teren propriu din acest campionat .Unirea a inceput meciul tare si a deschis scorul in minutul 1 iar dupa numai cateva minute dupa o greseala a portarului Macinului Talpau Cosmin a dus scorul la 2-0 . Pana la pauza au mai fost cateva ocazii la ambele porti si 2 golori anulate corect Macinului unul pentru un offside clar iar celalalt pentru hent .Dupa pauza rolurile s-au inversat si Macinul a inscris 2 goluri foarte repede readucand egalitatea pe tabela de marcaj ,deloc impresionata de acest lucru Unirea a marcat pe contraatac prin Lazar un gol care speram sa ne aduca victoria insa Macinul a presat si cu noroc la o neintelegere in apararea noastra au reusit sa egaleze .
Pentru acest meci merita felicitari intreaga echipa si suporterii care au venit in numar mare la meci la o distanta de 100 de km de casa numarul lor fiind comparabil cu cel al celor din Macin care s-au comportat foarte urat injurand jucatorii Unirii pe toata durata meciului si aruncand cu sticle in grupul de oameni de la Casimcea .
La juniori am pierdut cu 3-1 dupa ce la pauza am condus cu 1-0 dar ratarile si indecizia din aparare ne-a costat mult .