Razelem Jurilovca 3- 3- 0- 0- 13- 1- 12- 9- 3
Triumf Cerna 3- 3- 0- 0- 15- 4- 11- 9- 4
Sageata Stejaru 3- 3- 0- 0- 12- 2- 10- 9- 5
Granitul Babadag 3- 2- 0- 1- 11- 5- 6- 6- 6
Arrubium Macin 3- 2- 0- 1- 8- 3- 5- 6- 7
Tractorul Horia 3- 1- 0- 2- 4- 13- -9- 3- 8
Pescarusul Sarichioi 3- 0- 1- 2- 3- 7- -4- 1- 9
Luceafarul Slava Cercheza 3- 0- 1- 2- 2- 6- -4- 1- 10
Flacara M. Koglaniceanu 3- 0- 0- 3 1- 15- -14- 0- 11
Gloria Agighiol 3- 0- 0- 3- 2- 16- -14- 0- 12
Soimii Topolog 3- 0- 0- 3- 1- 22- -21- 0- 13
National Somova 3- 0- 0- 3- 2- 28- -26- 0- 14
nr. jocuri, victorii, egaluri, infrangeri, gol marc., gol prim., golaveraj puncte

Etapa a a-III-a , primul gol primit

Duminica 26-09-2010 s-a desfasurat etapa a 3-a a campionatului judetean de fotbal Tulcea . La Casimcea Unirea a primit vizita echipei Flacara Mihail Kogalniceanu .La fluierul de start al partidei oaspetii aliniind o echipa formata din numai 8 jucatori de camp si portarul , restul jucatorilor fiind rataciti pe undeva prin judet in cautarea Casimcei .Asadar incepem meciul in avantaj numeric ,gazdele asezandu-se in fata careului propriu incercand sa pastreze scorul alb pana la venirea celorlati jucatori. Pasam mult incercand sa surprindem apararea oaspetilor si dupa o actiune pe partea stanga Ivanov paseaza lui Cosmin Talpau care scapa singur si deschide scorul . Ajung la stadion si ceilalti jucatori ai oaspetilor si meciul se disputa 11 la 11 dar ca si pana acum oaspetii raman masati in propria jumatate de teren . Crecan Cristi este faultat in careu ,arbitrul dicteaza penalty tot el executa si mareste scorul la 2-0. Scorul pauzei de 3-0 este stabilit de acelasi Crecan care marcheaza dupa o actiune a lui Cosmin Talpau care ii paseaza mingea in fata portii goale dupa ce dribleaza 2 fundasi adversi .
Dupa pauza incepem meciul mai relaxati , se fac si schimbari iar oaspetii reusesc sa reduca din diferenta dupa o lovitura libera de la 25 de m. Sut la poarta mingea ajunge la un adversar ramas singur in fata portii intr-o pozitie suspecta de offside care scapa cu portarul si trimite mingea printre picioarele portarului inscriind primul gol din poarta Unirii in acest campionat .Acest gol pare sa trezeasca si sa enerveze jucatorii nostri care reiau atacurile si mai inscriu de 4 ori in poarta oaspetiilor de 2 ori prin acelasi Crecan, inca o data Cosmin Talpau si o data prin Nicu Lazar cu un sut frumos fara preluare de la 20 de m de poarta .
Invingem cu 7-1 si ne pastram pe primul loc in campionat alaturi alte 4 echipe care au tot 9 puncte in 3 meciuri diferenta facandu-se deocamdata la golaveraj .
Echipa de juniori a castiga cu scorul de 11-2 .
In etapa urmatoare ne deplasam la Somova pentru un meci care se anunta destul de usor avand in vedere rezultatele din acest inceput de campionat ale ambelor echipe. Derby-ul etapei a IV a se joaca Cerna intre Triumf Cerna si Sageata Stejaru ambele echipe avand punctaj maxim dupa primele 3 etape .

REZULTATE Etapa III
REZELM JURILOVCA - PESCARUSUL SARICHIOI 3-1
GLORIA AGIGHIOL - GRANITUL BABADAG 0-3 (masa verde)

Etapa II

Etapa a doua am jucat-o la Horia locul unde anul trecut am intrerupt seria de 10 victorii consecutive, asadar un meci pe un teren de pe care nu aveam prea multe amintiri placute .
Incepem meciulin atac si la o centrare in fata portii Cosmin Talpau este la locul potrivit si marcheaza pentru 1-0 .La un corner executat de Crecan Cristi Ersin Arif duce scorul la 2-0 cu o lovitura de cap . De la acest scor gazdele nu mai conteaza in atac pe teren existand pana la pauza o singura echipa pe teren scorul ajungand la 5-0 dupa inca 2 goluri inscrise de Cosmin Talpau si unul de Crecan Cristi cu un sut puternic din unghi.
Dupa pauza echipa nu reuseste sa isi pastreze aceasi concentrare din prima repriza nemaireusind sa marcheze decat o singura data din penalty prin Crecan Cristi .

duminică, 12 septembrie 2010

Prima etapa campionat 2010-2011

Duminica 12-09 2010 a inceput campionatul de fotbal liga IV Tulcea . Unirea Casimcea a disputat primul meci al acestui sezon pe teren propriu in compania Soimilor Topolog cu 5 jucatori noi fata de ultimul meci din campionatul trecut in primul 11 . Echipa din Topolog nu a strans 11 jucatori pentru acest meci jucand in 10 jucatori intreaga partida .
Incepem in formula :Ionica Pereteanu ,Cristian Fulga , Ersin Arif, Petrica Deca ,Iulian Sisu , George Ivanov , Mariu Jalba, Bogdan Rinja, Nicu Lazar, Cristi Crecan si Cosmin Talpau. Dupa numai cateva minute Bogdan Rinja inscrie cu un sut plasat de la 25 de m .Cosmin Talpau mareste diferenta , gazdele cedeaza si meciul se joaca la o singura poarta iar pana la pauza scorul ajunge la 6-0 . Singurul lucru neplacut al primei reprize fiind accidentarea destul de grava a lui Marius Jalba care nu a mai putut continua meciul . Dupa pauza se fac 3 schimbari , iese Jalba intra Besliu , iese Fulga intra Mavru , iese Rinja intra Ciocarlan , aceste schimbari nu schimba cu nimic jocul care se disputa in continuare doar in jumatatea oaspetilor acestia nereusind sa iasa decat de 2-3 ori in intreg meciul pe contra-atac .Scorul ia proportii iar pana la final se mai inscriu inca 7 goluri in poarta Topologului realizandu-se scorul etapei si foarte probabil si scorul campionatului .
Marcatori :Talpau 5, Rinja 2 , Ivanov 3 Crecan 2 , Lazar 1.
In primul meci al zilei juniorii au castigat si ei cu scorul de 5-1.